طرز تهیه خمیر جادویی همه کاره-طرز تهیه خمیر همه کاره فوری-طرز تهیه خمیر پیراشکی گوشت
طرز تهیه خمیر جادویی همه کاره-طرز تهیه خمیر همه کاره فوری-طرز تهیه خمیر پیراشکی گوشت

مواد لازم برای تهیه خمیر جادویی

تخم مرغ 1 عدد
روغن مایع یک چهارم پیمانه
آرد 500 گرم
شکر 1 ق غ
شیر ولرم 1 پیمانه
خمیر مایه فوری 1 ق غ
نمک 1 ق چ

 

همچنین بخوانید:

طرز تهیه خمیر پیتزای رستورانی

چطور اشترودل مرغ درست کنم

طرز تهیه خمیر جادویی با راحت ترین روش ممکن

1- داخل یک کاسه مناسب ابتدا شیر ولرم، نمک، روغن مایع، خمیر مایه و شکر رو بریزید و 10 دقیقه صبر کنید تا خمیر مایه عمل بیاد، بعد از 10 دقیقه تخم مرغ رو بهش اضافه کنید و بعد آرد 3 بار الک شده رو به کاسه اضافه کنید و با دست خوب ورز بدین تا زمانی که خمیر به دستتون نچسبه.

2- وقتی یک خمیر یکدست و نچسب به دست اومد روی کاسه رو بپوشانید و 1 ساعت بذارید در دمای اتاق قرار بگیره تا زمانی که حجمش 2 برابر بشه و خوب پف کنه، بعد از اینکه خمیر پف کرد یعنی خمیرتون برای استفاده حاضره.

3- با این خمیر همه چیز میتونید درست کنید: پیراشکی گوشت، پیراشکی سوسیس، انواع پیتزا، سمبوسه، اشترودل و حتی میتونید به عنوان نان روغنی بپزید و در صبحانه از این نان خوشمزه و خانگی استفاده کنید.

طرز تهیه خمیر جادویی برای پیتزا-خمیر همه کاره با ماست-خمیر همه کاره شیرینی-خمیر جادویی همه کاره
طرز تهیه خمیر جادویی برای پیتزا-خمیر همه کاره با ماست-خمیر همه کاره شیرینی-خمیر جادویی همه کاره

نکات مهم تهیه خمیر جادویی

1- اگر بعد از 10 دقیقه ورز دادن خمیر به دستتون چسبید یعنی آردش کمه و کم کم و در چند مرحله آرد به مواد اضافه کنید و دوباره تا زمانی که خمیر به دستتون نچسبه ورز دهید.

2- اگر بعد از 4 الی 5 دقیقه ورز دادن هنوز خمیر خیلی سفت بود و راحت نتونستید ورز بدید یعنی آردش زیاد شده و کم کم شیر بهش اضافه کنید تا راحت تر بتونید ورز بدید، اما حواستون باشه شیر ولرم رو کم کم و در چند مرحله اضافه کنید تا نیازی به اضافه کردن آرد نباشه.

3- حواستان باشد که در تابستان خمیر رو بیشتر از نیم ساعت در دمای اتاق قرار ندین چون میترشه و دیگه به درد نمیخوره، خمیر رو داخل یک کاسه شیشه ای درست کنید ، همین که خمیر حجمش 2 برابر شد یعنی زمان استفادش رسیده.

4- اگر خمیرتون اضافه اومد به مدت 6 ماه میتونید داخل نایلون فریزر در فریزر نگهدارید و چند ساعت قبل از استفاده از فریزر دربیارید و صبر کنید تا یخش کاملا آب بشه بعد استفاده کنید.